close
چت روم
از پاره کردن عکس رهبر انقلاب و امام خمینی(ره) تا کتک زدن طلاب و هتک حرمت به بانوان محجبه در تحصن قم

آماده باش برای شهادت
شهید +شهادت +شهدا +شهیدپرور +شهادت طلب +استشهادی
قالب وبلاگ
درباره وبلاگ

ورود کاربران

ورود به سایت

نام کاربری:
رمز عبور :
رمز عبور را فراموش کردم ؟
موضوعات وبلاگ
شهادت -
امروز : سه شنبه 02 بهمن 1397
جستجوی مطالب

Google
aama813.rozblog.com

کد خبر ۳۱۱۳۹ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۶
گفتگو با شاهدان عینی حمله به تحصن قم؛

از پاره کردن عکس رهبر انقلاب و امام خمینی(ره) تا کتک زدن طلاب و هتک حرمت به بانوان محجبه

عصر یازدهم مهرماه مأمورین نیروی انتظامی قم با ورود به حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) و مسجد اعظم با طلابی که تحصن کرده بودند برخورد نمود و به این تحصن خاتمه داد ، در این بین حاشیه های از نحوه این برخورد در رسانه های کشور مطرح شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم (قم نا) به نقل از صابر نیوز ، در چند روز گذشته تحصن هایی در تهران و قم توسط نیروهای ارزشی در مخالفت با مسئله برجام صورت گرفت و تحصن تهران بعد از پیام رهبر معظم انقلاب به خوبی پایان یافت .  طلابی که در قم در حرم حضرت معصومه (س) و صحن مسجد اعظم متحصن بودند بعد از اینکه متوجه شدند که رهبر معظم انقلاب به تحصن کنندگان تهران پیامی داده اند و تحصن تهران پایان یافته است در حال تدبیر بودند که چگونه تحصن قم را به بهترین شکل به پایان برسانند که حادثه ای رخ داد که نه تنها دل هر نیروی انقلابی و ارزشی را به درد می آورد بلکه دل هر فرد شیعه،مسلمان و انسانی را به درد می آورد.
 
صابرنیوز در اینجا یاد آور می شود که هیچ واجبی بالاتر از حفظ جمهوری اسلامی و دست آوردهای آن نیست و نقاط قوت جمهوری اسلامی بسیار بیش از نقاط ضعف آن است و هر گونه سیاه نمایی و اغراق گویی در نقاط ضعف حرام شرعی است اما بر هیچ نیروی ارزشی و دلسوز انقلاب اسلامی پوشیده نیست که اگر جلوی این نقاط ضعف گرفته نشود و آنها را نقد نکنیم به سرعت به نقاط مثبت هم منتقل می شود و جای آنها را می گیرند. توهین به مقام ولی فقیه، جایگاه روحانیت و زن و ناموس شیعه از خطوط قرمزی است که به هیچ وجه از آن کوتاه نمی آییم و با مسببان آن باید برخورد سختی صورت بگیرد. همچنین طلاب و فضلای حوزه علمیه پیگیر مجازات عاملان این بی حرمتی هستند.

دستگاه های امنیتی جمهوری اسلامی همیشه خوش درخشیدند و باعث افتخار نظام اسلامی بوده اند اما رفتار ناشایست تعداد انگشت شماری از مامورین با روحانیون متحصن در قم که در ادامه شرح آن خواهد آمد، باید مورد پیگرد قانونی قرار بگیرد و افرادی که در این موضوع  خطایی انجام داده اند مجازات شوند.

برخورد زشت، زننده وفاجعه آمیز تعداد انگشت شماری از مامورین امنیتی با تحصن کنندگان قم که بخش اصلی آنها  روحانیون، جانبازان و خانواده شهدا بوند، فاجعه بزرگی را بوجود آورد.

 تعدادی از فجایعی را که این افراد در تحصن قم بوجود آوردند در اینجا نام می بریم: 1. پاره کردن عکس رهبر معظم انقلاب و امام خمینی(ره) و کاغذهایی که جملات آنها بر روی آن نوشته شده بود2. هتک حرمت به لباس روحانیت 3. کتک زدن روحانیون 4. سوار کردن روحانیون به ماشین نیروی انتظامی که ویژه امنیت اخلاقی است5. وارد کردن ماشین های نیروی انتظامی در حرم حضرت معصومه(س)6. توهین کردن به روحانیون 7.کتک زدن خانمهای حاضر در تحصن 8. فحاشی به خانمها 9. کنار رفتن حجاب و لباس برخی از زنان عفیفه و محجبه در حین کتک خوردن و دستگیر شدن توسط ماموران 10. و....

صابرنیوز به سراغ یکی از دستگیر شدگان این حادثه و یکی از شاهدان عینی ماجرا رفت تا طی مصاحبه ای با افراد دستگیر شده در تحصن و شاهدان عینی از اصل ماجرا بدون هیچ واسطه ای با خبر شود.

این دو فردی که حاضر به مصاحبه با صابرنیوز شدند از طلاب و نیروهای ارزشی هستند که همیشه برای انقلاب اسلامی هزینه داده اند و پای آرمانها بوده اند و انقلابی و متدین بودن آنها بر هیچ یک از انقلابیون قم پوشیده نیست.  اما به خاطر مشکلاتی که بعد از انتشار مصاحبه ممکن بود برای آنها رخ دهد از ذکر نام آنها خودداری و در صابرنیوز محفوظ خواهد بود.
 
گفتگوی صابرنیوز با روحانی دستگیر شده در تحصن قم:

روحانی دستگیر شده در تحصن قم و از مسئولین تحصن در گفتگو با صابرنیوز اینگونه بیان داشت:

در سه روزی که تحصن در صحن مسجد اعظم حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد با تمام توان کار را با عقلانیت، منطق و ادب پیش بردیم و جایگاه روحانیت و مکان برگزاری تحصن هم اجازه خلاف آن را نمی داد.  جمع تحصن کنندگان هم طلاب، جانبازان و خانواده شهدا بودند. در طول مدت تحصن با تولیت مسجد اعظم آیت الله علوی در ارتباط بودیم و ایشان با رفتاری خوش پذیرای تحصن کنندگان بودند. آیت الله علوی می گفتند که چند بار از جاهای مختلف آمده اند به بنده گفته اند که به تحصن کنندگان بگویید از مسجد اعظم بروند و تحصن را پایان دهند اما بنده (آیت الله علوی) به آنها میگفتم حجت شرعی ندارم که به آنها بگویم بروید.

وی گفت: در روز سوم تحصن قم، خبر رسید که تحصن تهران با پیام رهبر معظم انقلاب به بهترین شکل پایان یافت ما هم در حال تصمیم گیری بودیم که بعد از  پیام رهبر معظم انقلاب چگونه تحصن را پایان دهیم. قرار شد بنده برای کاری به بیرون از تحصن بروم و بعد از مدتی دوباره برگردم.  از تحصن و صحن مسجد اعظم خارج شدم وارد صحن جواد الائمه(ع) شدم که ناگهان دو فرد قوی هیکل و لباس شخصی را در روبروی خودم دیدم  تا به خودم آمدم دیدم بازوهای من را گرفتن و دارن به سمت صحن پشتی مسجد اعظم هدایت می کنند متوجه شدم که مامور هستند. آنها در حال بردن بنده به سمت صحن پشتی مسجد اعظم بودند که ناگهان دیدم چند ماشین ون نیروی انتظامی وارد حرم شدند.  واقعا تعجب کرده بودم که این ماشینها در حرم حضرت معصومه(س) چه می کنند!  بعد دیدم ون ها هم به صحن پشتی مسجد اعظم آمدند! بعد از اینکه متوقف شدند بنده را برای سوار شدن به سمت یکی از آنها هدایت کردند  مامور که مرا جلوتر برد دیدم روی ماشین ون نوشته امنیت اخلاقی! یعنی ون هایی بودند که به وسیله آنها اراذل و اوباش و بد حجابان شهر  قم را جمع آوری میکردند! وقتی مامور مرا جلوی درب ون برد دیدم داخل ماشین ون یک حالت قفس فلزی بزرگ هست که میخواهند بنده را با لباس روحانیت در آن بیندازند! از ابتدا، از سوار شدن به ون امتناع میکردم اما وقتی آن حالت را در ون دیدم خیلی بیشتر پرخاش کردم و گفتم مگر میخواهید قاتل و جانی ببرید که بنده را در چنین ماشینی سوار می کنید بعد از پرخاشهای زیاد بنده را به یک ون که در آن قفس فلزی نداشت منتقل کردند. هنوز درست نمی دانستم ماجرا از چه قرار است که صحنه بسیار زشت و وقیحانه ای را دیدم.

یکی از مسئولین تحصن در ادامه گفتگوی خود با صابرنیوز این گونه اظهار داشت: ديدم دوستان روحانی بنده که در تحصن بودند را دارند از مسجد اعظم به زشت ترین و وقیحانه ترین شکل می آورند و اکثر دوستان عمامه و عبایشان افتاده بود. یک روحانی را بر روی زمین می کشیدند روحانی دیگری را پرت می کردند و...
وی گفت: یک روحانی سید که امام جماعت مسجد امام حسن عسگری(ع) قم و در نزد مردم قم دارای احترام است از تحصن گنندگان بود به شکل رقت بار و بسیار وقیحانه دو نفر از ماموران شانه هایش را گرفته بودند فشار می دادند و ایشان را کشان کشان وارد ماشین ون می کردند و این روحانی هم از شدت درد فریاد می زد.

این روحانی انقلابی این گونه اظهار داشت: بعد از اینکه مردها را سوار ماشینها کردند دیدم صدای جیغ های زنانه در مسجد اعظم پیچید. خانم هایی که اکثر آنان از  همسران طلاب و یا مادر شهید بودند را با کتک و فحش آوردند دستبد زدن و سوار ون هایی که درونشان حالت قفس فلزی داشت کردند.  شرمنده ام که این را می گویم در حین درگیری ماموران با خانمها چادر و لباس برخی از خواهران محجبه که در تمام عمرشان حتی یک نخ مویشان را نامحرم ندیده بود در معرض عموم کنار رفته بود....

وی اینگونه بیان داشت: در زمانی که ما را دستگیر کردند و به محل مربوطه بردند، در مدت دستگیری یکی از مامورین آمد به افراد تحصن کننده که همه جانباز، خانواده شهید و افرادی بودند که همه چیزشان را پای انقلاب و دفاع از ولایت فقیه و رهبری گذاشتند گفت: کارشماها(تحصن کنندگان) برای نظام و رهبری نیست، کار شماها کار ضد انقلاب است!! و یک مامور دیگر آمد و به جمع تحصن کنندگان گفت چند روز هست که ما اسیر تحصن شما هستیم خداوند به شما زجر دهد نه اجر!!

این روحانی که از مسئولین ارشد تحصن قم بود در پایان گفتگوی خود با صابرنیوز گفت: با همه اینها ما هنوز هم تا آخرین قطره خونمان پای آرمانهای انقلاب و ولایت فقیه هستیم و حاضریم همه چیزمان را بگیرند اما آرمانها و ولایت فقیه را نمی دهیم و این مامورینی که به این شکل برخود کردند باید طبق مراحل قانونی به سزای عمل خود برسند.

گفتگوی دوم  صابرنیوز مربوط است به یک روحانی که شاهد عینی ماجرا است و حادثه حمله مامورین به تحصن کنندگان را به طور کامل مشاهده کرده است:

وی گفت: بنده در حیاط مسجد اعظم بودم و تحصن کنندگان را در حیاط مسجد اعظم می دیدم که به آرامی مشغول کارهای خود بودند ناگهان یکسری افراد قوی هیکل با لباس شخصی در میان تحصن کنندگان ریختند، کاغذها و بنرهای آنها که بر روی آنها سخنان رهبر معظم انقلاب، شعارهای انقلابی و عکس مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره) بر روی آن بود را پاره کردند! در ابتدا فکر کردم اغتشاشگر و مخالف تحصن هستند که اینگونه برخورد میکنند اما مقداری که گذشت از رفتارشان متوجه شدم مامور هستند. درهای مسجد اعظم را باز کردند و هر دو تا مامور قوی هیکل زیر بغل یک روحانی را می گرفتند و از حیاط مسجد اعظم به داخل شبستان مسجد پرت می کردند. بدون ذره ایی غلو و کم زیاد می گویم که روحانیون را پرت می کردند یعنی هر کس که شاهد ماجرا بود به وضوح می دید که طلاب و روحانیون را دو نفر از دو طرف زیر بغل یک روحانی را می گرفتند از زمین بلند می کردند و به داخل مسجد می انداختند. حتی دیدم زمانی که یک روحانی را پرت کردند سرش محکم به درب مسجد اعظم خورد. روحانیونی که از همراهی با ماموران امتناع می کردند بر روی زمین کشیده می شدند و به داخل مسجد برده می شدند.  یک جوان انقلابی بر روی زمین افتاده بود و از اینکه به داخل مسجد برده شود امتناع می کرد که ناگهان یکی از ماموران پای وی را گرفت و شروع به پیچاندن کرد،  فریادش در همه جا پیچیده بود که فریاد می زد پایم را شکستی. همه روحانیون و تحصن کنندگان مرد را، به داخل مسجد ریختند، اکثر روحانیون در حین درگیری عمامه هایشان افتاده بود و بسیار حالت مظلومی پیدا کرده بودند.

این روحانی در ادامه گفتگو با صابرنیوز اینگونه بیان داشت: با دیدن این صحنه ها واقعا دلم شکست، جلو رفتم به یکی از مامورین گفتم اینها مگر چه کرده اند که اینگونه با آنها برخورد میکنید؟ بعد مامور گفت اگر بحثی داری بیا تو مسجد اعظم بحث کنیم در همین حین صدای ماموری اومد که گفت ون ها را بیارید متوجه شدم که ماشینهای ون را برای بردن تحصن کنندگان به صحن پشتی مسجد اعظم آورده اند و هر کسی که در مسجد هست را سوار میکنند و می برند  دلم خیلی شکسته بود نا خودآگاه گریه ام گرفت و اشکهایم جاری شد به آن مامور گفتم چرا با اینها اینطور برخورد میکنید؟ مامور که دید دارم گریه می کنم با حالت تحقیر آمیزی گفت چیه ترسیدی؟ منم در جوابش گفتم تهش مرگه مگه چیزه بالاتری هم هست.
یکی دیگه از مامورها که از همشون خشن تر بود جلو آمد و گفت: اگه زیاد سر و صدا کنی تو را هم مثل اینها می بریم.

وی گفت: مردها را سوار کردند و نوبت به خانمها رسید. در زمانی که مردها دستگیر می شدند همسرانشان و خانمهای دیگر وحشت زده شده بودند، همه در حال جیغ و فریاد بودند فرزندان کوچک خانمها که بچه های دو ساله تا پنج شش ساله که در آنجا بودند شوکه شده بودند و انسان وقتی چهره شان را می دید انگار که روح از جسم از این بچه ها خارج شده بود.
این شاهد عینی این گونه بیان داشت: ماموران زن به سراغ خانمها رفتند و شروع به فحاشی نسبت به آنها کردند و ماموران مرد هم در کنار آنها بر سر خانمها داد می زدند و فحاشی می کردند. بعد ماموران زن شروع به کتک زدن خانمها کردند و یکی یکی آنها را می بردند متاسفانه چادر و لباس یکی از خانمهای محجبه مقداری کنار رفت..... خانمها رو هم داخل مسجد بردند و بعد سوار ماشین کردند.

وی این گونه اظهار داشت: ماموران، کودکان و نوزادان را نبردند و یک پیرزن را هم دستگیر نکردند که بچه ها را با خود ببرد. پیرزن به تنهایی در حیاط مسجد اعظم در حال جیغ زدن و کمک خواستن بود که ماموران زن به سمت وی رفتند و گفتند اگر صدات دوباره در بیاد طوری می زنیمت که دیگه بلند نشی!

این روحانی جوان در پایان گفتگوی خود با صابرنیوز گفت: متاسفانه از ابتدا تا انتهای مدتی که ماموران به تحصن کنندگان هجوم بردند، مردم که زائر  حرم حضرت معصومه(س) بودند شاهد این ماجرا بودند حتی زائران کشورهای خارجی هم نظاره گر ماجرا بودند. هر کس هم از این ماجرا عکس و فیلم می گرفت مامورها موبایلش رو گرفتن و بعد از پاک کردن فیلم و عکس دوباره تحویل می دادند. یکی از کارگران ساختمانی حرم هم که از بالا فیلمبرداری میکرد دستگیر کردن.براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :درباره : <-PostCategory->

امتیاز : | نظر شما :

مطالب مرتبط
دلم کمی آرامش می خواهد؛
سالروز ترور نافرجام بدخواهان و مخالفین اسلام و انقلاب
ماجرای نبش قبر شهیدی که پیکرش پس از ۳۱ سال سالم بود
آماده باش
تولد امام حسین (علیه السلام) و حضرت ابالفضل (علیه السلام) مبارک
تیتر با خودتان
شهید
شرط عشق جنون است ؛ ما که ماندیم‌، مجنون نبودیم .


نوشته شده در دوشنبه 13 مهر 1394 توسط AAMA813| بازدید : 3 |

نظرات وبلاگ
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
ایمیل * (برای عموم نمایش داده نخواهد شد)
پیام شما :
شکلک ها :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
:
نظر خصوصی
کد امنیتی :
:
عناوين آخرين مطالب ارسالي

.: Weblog Themes By Music-Day.Info :.

::

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
شهادتنامه


نام :AAMAنام خانوادگی:813

تاریخ ولادت:لحظه شهادت


تاریخ شهادت:-------


محل شهادت:-------


نام عملیات:-------


قرارگاه:---------


محل دفن:--------

عضویت سریع


قوانین سایت

کد امنیتی :
نظر سنجی
سلام نظرتون درباره وب ؟
امکانات وب
شمارنده
سلام بر علمداری که دستش را داد ولی دست نداد


RSS


POWERED BY
rozblog.COM

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به آماده باش برای شهادت مي باشد.

جدید ترین موزیک های روزطراح قالب

موزیک روز

جدیدترین مطالب روز دنیا